AHK (Alman – Türk Sanayi ve Ticaret Odası) ve TEDAR (Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği) işbirliğinde, 13 Nisan 2017 tarihinde "Tedarikçi Yönetimi" konusunda düzenlenen çalıştayın tekrarı, gösterilen yoğun ilgi sebebi ile, 28 Eylül 2017 Perşembe günü yeniden düzenlendi. 

AHK'nın ev sahipliğinde başarı ile gerçekleşen çalıştaya, farklı sektörlerden AHK ve TEDAR üye firmaları katıldı.

Çalıştayda konuk konuşmacı olarak Bosch San.ve Tic. A.Ş. Indirekt Satınalma Kısım Müdürü Sn. Koray Asan ve Siemens San. ve Tic. A.Ş. Tedarik Zinciri Yönetimi İndirekt Satınalma Grup Müdürü Sn. Umut Pehlivan yer aldı.

Tedarik Zinciri Yönetiminin en kritik ve başarısına etki eden konularından biri olan “Tedarikçi Yönetimi” konusunun ele alındığı çalıştayda, Tedarikçi Seçme & Değerlendirme, Risk Yönetimi, Stratejik Değerlendirme ve Sınıflandırma, Tedarikçi Gelişimi, İndirekt Satınalmada Tedarikçi Yönetimi, Etik & Uyum, Yasal süreçler, Raporlamalar ve Performans Ölçümleri gibi konulara; ayrıca Bosch Türkiye ve Siemens Türkiye’nin bu konuda ki uygulamalarına yer verildi.

Çalıştayda ev sahipliği için AHK'ya; sunumları, değerli bilgi ve tecrübelerini paylaştığı için konuk konuşmacılarımız Sn. Koray Asan ve Sn. Umut Pehlivan'a ve katılımları için tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.