TEDAR ve KAGİDER iş birliği ile düzenlenen Satın Alma Buluşmaları, 3. yılına ulaştı. Kadınların iş gücüne daha fazla katılması ve dolayısı ile ekonomimize olan etkilerinin artması amacı ile kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefiyle düzenlenen toplantımız, 4 Mayıs 2021 tarihinde ilk defa online olarak gerçekleşti.

Etkinliğe TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul GÜNAL ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine ERDEM’in açılış konuşmaları ile başlandı. Ardından TEİD Yönetim Kurulu Başkanı Aslı ERTEKİN, Satın Almalarda ‘’Etik ve Rekabet” konusunda değerli bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Etkinliğin 4 oturumdan oluşan son bölümünde, farklı sektörlerde yer alan kadın girişimciler ile TEDAR kurumsal üyesi firmaların Satın Alma Yöneticileri sanal odalarda toplandı. Hem Satın Alma yöneticileri kendi kurumlarının satın alma prensiplerini, sürecini, tedarikçi onayı için gereken prosedürlerini örnekleriyle anlattı hem de girişimciler işlerini ve kendilerini tanıtma fırsatı buldu.

Oldukça verimli geçen organizasyon için değerli vakit, enerjilerini ayırarak kadın girişimcilere destek olan firmalar ile değerli yöneticilerine Siemens Sanayi ve Tic. A.Ş. (Umut PEHLİVAN & Duygu GÖZÜBÜYÜK), Zer Merkezi Hizmetler ve Tic. A.Ş. (Derya COŞKUN), QNB Finansbank A.Ş. (Fidan ÇETİNKAYA),  Siemens Healthcare Sağlık A.Ş. (Yeliz TAVŞAN & Deniz VANLI), Bosch ve Siemens Ev Aletleri San. Ve Tic. A.Ş. (Nilay ERUSTA AKÇAL), Siemens Enerji San. Tic. A.Ş.( Ece ÖZENÇ), Karadeniz Holding (Filiz SARIDOĞAN), Çalık Holding (Erhan ÖZDEMİR) ile TEİD Yönetim Kurulu Başkanı Aslı ERTEKİN’e,  KAGİDER’e, katılımcı girişimcilere ve etkinlikte tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.