Kurumsal

KURUCU ÜYELER

Borusan Holding A.Ş.

Bu yıl 70’inci kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Borusan Grubu, başta Türkiye olmak üzere dünyanın değişik pazarlarında çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde istikrarlı büyümesini sürdürüyor.Borusan Grubu’nun bu başarısının ardında güçlü bir kurumsal iş kültürü yatıyor. Temelleri, bundan 70 yıl önce grubun ilk kurulduğu yıllardaki iş zihniyetinin üzerinde yükselen bu kurumsal kültürün 3 önemli sacayağı bulunuyor: Birincisi müşterinin ihtiyacını anlamaya ve ona yönelik yaratıcı, farklı ve ekonomik bir çözüm geliştirmeye duyulan tutku derecesinde bağlılık; ikincisi hata yapmaktan, risk almaktan çekinmeksizin hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisi ve üçüncüsü müşteriye hizmet vermek, ürün sunmak için temel fonksiyonlara yani üretime, satışa eksiksiz bir sadakat.

Bosch Türkiye

Bosch Türkiye, ‘Otomotiv Teknolojileri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında faaliyet gösteren altı ayrı şirketi kapsamaktadır. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup, ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Bosch Türkiye, 2013 yılsonu itibarıyla 8200 bini aşkın çalışanı, 1,53 milyar avro cirosu ve 1,10 milyar avro’luk ihracatıyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıra dışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmaktadır. Böylelikle Bosch, dünya çapında “Yaşam için teknoloji’ sağlamaktadır.

Bosch ve Siemens Ev Aletleri

Bosch ve Siemens Ev Aletleri Grubu dünyanın üçüncü büyük beyaz eşya üreticisidir. 13 markasıyla, dünyanın dört bir yanında toplam 41 fabrikada üretim yapan BSH Grubu’nun en büyük üretim merkezi, Türkiye'de bulunan Çerkezköy fabrikalarıdır. 2010 yılında satışları 9,073 milyar Avro'ya ulaşan BSH Grubu, Avrupa beyaz eşya sektöründeki liderliğini bir kez daha pekiştirmiştir. BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ana markaları Bosch ve Siemens, özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile Türkiye beyaz eşya sektörünün lider şirketlerinden biridir. %31 pazar payını elinde tutan BSH, sektörün ikinci büyük şirketi konumundadır.

PMMS

Bir işletme veya organizasyonun stratejik mali pazarlama üretim eğitim iş süreçleri proje vb. yönetim hizmetleri ile ticari marka ve imtiyaz konularında danışmanlık faaliyetinde bulunmaktır.

Siemens A.Ş.

Siemens, endüstrinin gelişmesine hizmet eden elektronik ve elektrik mühendisliği alanındaki yeni buluş ve uygulamaları ile kuruluşundan bugüne geleceği şekillendirmektedir. 160 yıldan uzun süredir kalite ve güvenilirlik özellikleriyle fark yaratan şirket, çevre teknolojilerinde dünyanın en büyük üreticisidir. Toplam gelirlerinin büyük bir bölümünü yeşil ürün ve çözümlerden elde eden Siemens, Türkiye'de 150 yıldan uzun süredir faaliyet göstermektedir. Yenilikçi, mükemmel ve sorumlu değerleriyle Siemens; global bilgi birikimi ile sürekli geliştirdiği hizmet ve çözümlerini lokal müşterileri ile buluşturmaktadır.

Zer A.Ş.

ZER. A.Ş. Koç Topluluğu Şirketleri’nin her birinin ayrı ayrı yürütmekte olduğu ancak konusu ortak olan satın alma kalemlerini üstlenerek, Topluluk Şirketleri’nin kendi ana iş alanlarına odaklanmasını mümkün kılmakta ve ölçek ekonomisi yaratarak maliyet avantajı, sinerji ve verimlilik sağlamaktadır. ZER A.Ş. tedarikçi yönetimini de üstlendiğinden tedarikçi sayısının optimize edilmesi, tedarikçilerden temin edilen hizmet ve ürünlerin kalitesinin teminat altına alınması gibi modern satın alma yaklaşımlarının topluluk bünyesinde uygulanmasını güvenceye almaktadır. Bunların sonucunda, ZER A.Ş. müşterileri ve tedarikçileri açısından katma değer sağlayan bir iş ortağı konumundadır.

QNB Finansbank

Türkiye'nin genç ve dinamik bankası Finansbank, 26 Ekim 1987 tarihinde faaliyete geçti. Kısa bir sürede büyük bir hızla büyüyen Finansbank, 2014 ilk çeyrek sonu itibariyle 674 şubesi ve 14 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine yenilikçi bankacılık hizmetlerini başarıyla sunmaya devam ediyor.