Kurumsal

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı

TUĞRUL GÜNAL Siemens A.Ş. Vakfı Genel Müdürü

İşletme alanında yüksek öğrenimini Almanya’nın Mainz kentinde tamamlamış olup, 32 yılı aşkın bir süredir Siemens firmasında çalışmıştır. Bu süre zarfında Sağlık Sektörü Ticari Direktörlüğü, Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Bölüm Direktörlüğü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Bölüm Başkanı ve Latin & Kuzey Amerika İnsan Kaynakları Partneri (Münih, Almanya), Strateji Bölümü Ticari Direktörlüğü (Viyana, Avusturya), IT Direktörlüğü, Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. PERYÖN Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. Tuğrul Günal, Siemens A.Ş. Vakfı Genel Müdürü ve TEDAR (Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

EMEL CANDAŞ USLU Zer Merkezi Hizmetler ve Tic. A.Ş. - Uluslararası Lojistik Satınalma Müdürü

Ümraniye Anadolu Lisesi’ni 1999 yılında bitirmiş, 2004 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına Ulusoy Taşımacılık A.Ş.’de ‘İhracat Sorumlusu’ olarak başlamıştır. Akabinde DB Schenker Arkas’da 5 yıl ‘İhracat Uzmanı’ olarak çalışmıştır. Koç Topluluğu şirketi olan Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’de ise 2010 yılında ‘Uluslararası Karayolu Lojistik Sektör Yöneticisi’ unvanı ile çalışmaya başlamıştır. Aynı departmanda sırası ile Uluslararası Karayolu Lojistik Birim Yöneticiliği (2015-2018), Denizyolu Lojistik Birim Yöneticiliği (2018-2020) görevlerinde bulunmuştur. 2020 Ocak ayından beri ‘Uluslararası Lojistik Satınalma Müdürü’ olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki kız çocuk annesidir.

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

EROL SERKİS ERLEVENT QNB Finansbank A.Ş - Satınalma Bölüm Müdürü

Yönetim Kurulu Sekreteri

UMUT PEHLİVAN Siemens Sanayi ve Tic. A.Ş. - Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü

İstanbul’da 1980 yılında dünyaya gelen Umut Pehlivan, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 2003 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi konusunda 2005 yılında tamamlamıştır. İş hayatına 2004 yılında CMS Isıcam Makinaları’nda başlamış ve sonrasında Uzel Makine, Otokoç, Polin Su Parkları şirketlerinde Satın Alma Bölümlerinde görev almıştır. 2010 yılında Tedarik Zinciri Yönetimi Emtia Müdürü olarak Siemens Türkiye bünyesine katılan Umut Pehlivan, 2014-2017 yılları arasında Tedarik Zinciri Yönetimi Grup Müdürü ve 2017-2020 yılları arasında Tedarik Zinciri Yönetimi İndirekt Satın Alma Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. 2020 Ekim ayı itibariyle Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü unvanını üstlenmiş ve halen görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi

SADİ VOLKAN BATUR Bosch Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörü

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi programını 1994 yılında tamamladıktan sonra 1,5 yıl İnoksan firmasının Satış Bölümünde çalışmıştır. Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında, 1997 yılında Direkt Malzeme Satın Alma bölümünde çalışmaya başlamıştır. 2000-2003 yılları arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde Bosch Dizel Sistemleri Merkezi Satın Alma bölümünde Direkt Malzeme Satın Alma Sorumlusu olarak çalışmıştır. Türkiye’ye 2003 yılı sonunda döndükten sonra, 2006 yılına kadar Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında yerlileştirme ve yerli tedarikçi geliştirme projelerinde görev almıştır. 2006 yılında Bosch Türkiye Dizel ve Benzin Sistemleri fabrikalarının İndirekt Satın Alma bölümünde Makine Satın Alma ve Yatırım Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. İndirekt Satın Alma bölümünde Kısım Müdürlüğü görevine 2009 yılında atanmıştır. 2012 yılında Bosch Grubunda dünya çapında İndirekt Satın Alma organizasyonu merkezileşmiştir. 2011-2012 yıllarında bu merkezileşme projesinde görev almıştır. Merkezileşmeyle birlikte Türkiye’deki tüm Bosch firmalarının Makine Satın Alma ve Makineye yönelik tüm Yardımcı Malzeme ile Hizmetlerin satın alma sorumluluğunu üstlenmiştir. Temmuz 2018 tarihinden itibaren Bosch Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

ATİLLA YILDIZTEKİN Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetim Danışmanı

ODTÜ‘de Makine Mühendisliği eğitimi almış olan Atilla Yıldıztekin, Borusan Lojistik A.Ş., Arkas Lojistik A.Ş. ve Aras Lojistik A.Ş. firmalarının Kurucu Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 15 yıldır farklı sektörlerde, seksenden fazla kurumla tedarik zinciri, lojistik ve depo yönetimi konularında danışman olarak çalışmaktadır. Birçok şehirde lojistik master planları yapmış, lojistik köylerin fizibilitelerini hazırlamış ve inşaatlarını takip etmiştir. 13 yıl Dünya Gazetesi’nde, haftalık Perşembe Rotası sayfasında ve 15 yıldır birçok sektör dergisinde köşe yazarlığı yapan Yıldıztekin, lojistik konferanslarında konferans başkanı, panel başkanı, konuşmacı ile panelist olarak görev almaktadır ve televizyon programlarına katılmaktadır. Sektör derneklerinde yönetim kurulu üyeliği ve lojistik komitelerinin kuruluşunu gerçekleştiren Yıldıztekin, Yeditepe Üniversitesi’nde lisansüstü ile doktora seviyesinde tedarik zinciri ve depo yönetimi konularında dersler vermektedir. İstanbul ile büyük şehirlerde lojistik depoların planlanmasında ve inşaatında danışman olarak görev almıştır. Tedarik zinciri ve lojistik konularında yazılım şirketlerine danışmanlık yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr.ORHAN ORHUN Çalık Holding A.Ş. – Satınalma Grup Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Orhan Orhon, yine aynı üniversitede Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Doktora derecesini almıştır. Kariyerine 1999 yılında YKM Mağazacılık bünyesinde SAP Uzmanı olarak başlayan Sn. Orhon, 2010 yılına kadar Bilgi Sistemleri, Mali İşler, Tedarik Zinciri Bölümlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2011-2014 yılları arasında Medical Park Hastaneler Grubu’nda Tedarik Zinciri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çeşitli alanlarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2014 yılında Çalık Enerji bünyesine Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak katılan Sn. Orhon, 2020 yılından itibaren Çalık Holding Satınalma Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

UĞUR VURAN Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti – Pazarlama Müdürü

Sektörlerinin önde gelen firmalarında, Dış Ticaret alanında 15 yılı aşan bir deneyime sahiptir. Uğur Vuran’ın farklı alanlardaki üst düzey yöneticilik tecrübeleri, danışmanlıktan İş Geliştirme Müdürlüğü’ne kadar uzanmaktadır. Subaşı Gümrük Müşavirliği firmasında, 2020 yılından itibaren Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Sn. Vuran, Eskişehir Anadolu Üniversitesi (Örgün) İktisat bölümü lisans derecesine sahiptir. İngilizce ve Japonca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

NİLAY ERUSTA AKÇAL BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. - Endirekt Kategori Global Lokal Satınalma Direktörü

Dünyadaki BSH lokasyonlarının satınalma organizasyonu ve süreçlerinin iyileştirilmesinden sorumludur. Yaklaşık 41 ülkede bulunan, 200’e yakın satınalma organizasyonunun gelişimine destek vermektedir.