Kurumsal

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı

Tuğrul Günal / Siemens A.Ş. Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü

İşletme alanında yüksek öğrenimini Almanya’nın Mainz kentinde tamamlamış olup, 25 yılı aşkın bir süredir Siemens firmasında çalışmaktadır. Bu süre zarfında Sağlık Sektörü Ticari Direktörlüğü, Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Bölüm Direktörlüğü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Bölüm Başkanı ve Latin ve Kuzey Amerika İnsan Kaynakları Partneri (Münih, Almanya), Strateji Bölümü Ticari Direktörlüğü (Viyana, Avusturya), IT Direktörlüğü, Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Tuğrul Günal Peryön Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Selma Öner / Türkiye Şişe ve Cam San. A.Ş. Topluluk Satınalma Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Müh. Bölümü’nden 1995'de mezun olan Selma Öner, Boğaziçi Üniv. Endüstri Müh. Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecesi almış, 2014'de Harvard Business School General Management programını tamamlamıştır. Kariyerine Boğaziçi Üniv.’de Araştırma Görevlisi olarak başlayan Öner, 1997'de Paşabahçe Cam San. ve Tic. A.Ş.’de Lojistik Mühendisi olarak Şişecam Topluluğu’na katılmış olup çeşitli yönetim kademelerinde görev almış ve Trakya Cam A.Ş.’de Tedarik Zinciri Direktörü görevini üstlenmiştir. 2017'de Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. bünyesine Topluluk Satın Alma Koordinatörü olarak atanan Öner, Ocak 2018 itibarıyle Şişecam Topluluğu Satınalma Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Saymanı

Funda ÖZTÜRK - Borusan Holding A.Ş. Merkezi Satın Alma Direktörü

1993 yılında Bilkent Üniversitesi Büro Yönetimi bölümünü tamamladıktan sonra, Wales Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi eğitimi almıştır. Yibitaş Lafarge, Boston Scientific, Borusan Telekom gibi şirketlerde tedarik zincirinin farklı alanlarında tecrübe kazanmıştır. 2008 yılından bugüne, Borusan Holding bünyesinde Merkezi Satınalma Direktörü olarak çalışmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Yönetim Kurulu Sekreteri

Alp Ressamoğlu / Zer Merkezi Hizmetler A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olan Alp Ressamoğlu, 1994 – 2007 yılları arasında Arçelik A.Ş.’de satınalma, üretim ve lojistik birimlerinde, uzman ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 – 2010 yılları arasında Çin’de global olarak ürün geliştirme, üretim, tedarik zinciri ve ticaret yönetimi hizmeti veren Pacific Access firmasında Ticari Direktör olarak çalışan Ressamoğlu, 2010 yılından bu yana Koç Holding Zer Merkezi Hizmetler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Murat Şakar / QNB Finansbank Genel Müdür Yardımcısı (Satın Alma ve Teknik Hizmetler)

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesine sahip olan Murat Şakar, 1992-2002 yılları arasında Arçelik A.Ş. Satınalma Yöneticisi olarak, 2002-2005 yılları arasında da Rehau Polimer Kimya Sanayi A.Ş.de Bölüm Müdürü olarak çalışmıştır. Mart 2005'ten Ağustos 2008'e kadar Finansbank A.Ş.' de Satınalma ve Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü görevini sürdüren Şakar, bu tarihten itibaren Satınalma ve Teknik Hizmetler'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Tolgay Nur / BSH Lojistik Başkan Yardımcısı (T-MEA-CIS)

Tolgay Nur, sektörlerinin önde gelen firmalarında, tedarik zinciri alanında 20 yılı aşan bir deneyime sahiptir. Farklı sektörlerdeki üst düzey yöneticilik tecrübeleri hızlı tüketimden beyaz eşyaya kadar uzanmaktadır. 2016 yılı itibariyle BSH Ev Aletleri A.Ş. firmasında T-MEA-CIS bölgesi Lojistik Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Sn. Nur, Rensselaer Polytechnic Institute (ABD) den MBA ve Endüstri yüksek mühendisliği, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden de İşletme Mühendisliği Lisans derecelerine sahiptir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Sadi Volkan Batur / Bosch Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörü

1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında İstanbul Üniversitesinde Uluslararası İşletme Yönetimi programını tamamladıktan sonra 1,5 yıl İnoksan firmasının Satış Bölümünde çalışmıştır. 1997 yılında Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında Direkt Malzeme Satın Alma bölümünde çalışmaya başlamıştır. 2000 – 2003 yılları arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde Bosch Dizel Sistemleri Merkezi Satın Alma bölümünde Direkt Malzeme Satın Alma Sorumlusu olarak çalışmıştır. 2003 yılı sonunda Türkiye’ye döndükten sonra 2006 yılına kadar Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında yerlileştirme ve yerli tedarikçi geliştirme projelerinde görev almıştır. 2006 yılında Bosch Türkiye Dizel ve Benzin Sistemleri fabrikalarının İndirekt Satın Alma bölümünde Makine Satın Alma ve Yatırım Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında İndirekt Satın Alma bölümünde Kısım Müdürlüğü görevine atanmıştır. 2012 yılında Bosch Grubunda dünya çapında İndirekt Satın Alma organizasyonu merkezileşmiştir. 2011 – 2012 yıllarında bu merkezileşme projesinde görev almıştır. Merkezileşmeyle birlikte Türkiye’deki tüm Bosch firmalarının Makine Satın Alma ve Makineye yönelik tüm Yardımcı Malzeme ve Hizmetlerin satın alma sorumluluğunu üstlenmiştir. Temmuz 2018 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörlüğü görevine atanmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.