TEDAR tarafından 3 Mayıs 2023 tarihinde “Sürdürülebilir Tedarik Zincirleri ile Dönüşen Ekonomiler Konferansı” gerçekleştirildi.
 
Sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı konferansta,”Sürdürülebilir Global Lojistik İle Değer Yaratma”, “Küresel Rekabette Ülkemiz” ve Yeşil Gelecek ve Yeşil İstihdam” panelleri yer aldı.
 
Konferansa ilişkin raporumuz yayımlandı. Bu özel konferansımızın gerçekleşmesini destekleyen ana sponsor Subaşı Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti, bronz sponsor AGT Hızlı Kurye Hizmetleri A.Ş., Genel Moderatör Funda SİLLER, açılış konuşmasını gerçekleştiren TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul GÜNAL, ana konuşmacımız TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan TURAN, panel moderatörleri SGM Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti Lojistik Direktörü Yalçın DORMAN, FİGO Ticari Bilgi ve Uygulama Platformu A.Ş. Kurucu Ortak Bulut ARUKEL, Siemens San.ve Tic. A.Ş. Sürdürülebilirlik ve İş Geliştirme Yöneticisi Gülşah ÖZTÜRK, panel konuşmacıları OMEGA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Öner ÇELEBİ, ÇiMSA Çimento San. ve Tic. .A.Ş. Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Bahadır KEPENEK, ASELSAN A.Ş. Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nuh YILMAZ, Kıta Ulaştırma Hizm. Tic. A.Ş. CEO’su Emre ELDENER, ALIŞAN Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla ALIŞAN, MARS Lojistik Ulus. Taş. Depo Dağ.ve Tic. A.Ş. Demiryolu Genel Müdür Yardımcısı Erdin ERENGÜL, SÜTAŞ Grup Sürdürebilirlik Koordinasyon ve İletişim Komitesi Üyesi Fatma CAN SAĞLIK, Ekol Lojistik A.Ş. Entegre Yönetim Sistemleri ve Sürdürebilirlik Stratejileri Kıdemli Departman Lideri Korhan İŞCİL, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Çevre Müdürü Seçil KIRŞEN DOĞAN ve Ekonomist Emrah LAFÇI’ya değerli destekleri için teşekkür ederiz.
Konferans konuşmalarından kısa kesitlerin yer aldığı videolara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
Tuğrul Günal Konuşma özet videosu: https://youtu.be/HVrvfFtUEBM
Orhan Turan Konuşma özet videosu: https://youtu.be/sdiFiUTlOLw
Sürdürülebilir Global Lojistik ile Değer Yaratma Paneli özet videosu: https://youtu.be/uubsKkja7lo
Küresel Rekabette Ülkemiz Paneli özet videosu: https://youtu.be/b-Qm88--BkA
Yeşil Gelecek ve Yeşil İstihdam Paneli özet videosu:  https://youtu.be/-g4XDVqrWb8