Kurumsal

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı

TUĞRUL GÜNAL Siemens A.Ş. Vakfı - Genel Müdürü

İşletme alanında yüksek öğrenimini Almanya’nın Mainz kentinde tamamladı. Siemens bünyesinde 1989 yılından beri çalışmaktadır. Bu süre zarfında Sağlık Sektörü Ticari Direktörlüğü, Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Bölüm Direktörlüğü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Bölüm Başkanı ve Latin & Kuzey Amerika İnsan Kaynakları Partneri (Münih, Almanya), Strateji Bölümü Ticari Direktörlüğü (Viyana, Avusturya), IT Direktörlüğü, Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörlüğü görevlerini üstlendi. PERYÖN Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde de bulundu. Tuğrul Günal, Siemens A.Ş. Vakfı Genel Müdürü ve TEDAR (Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

UMUT PEHLİVAN Siemens Sanayi ve Tic. A.Ş. - Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü

İstanbul’da 1980 yılında dünyaya gelen Umut Pehlivan, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi konusunda 2005 yılında tamamladı. İş hayatına 2004 yılında CMS Isıcam Makinaları’nda başladı ve sonrasında Uzel Makine, Otokoç, Polin Su Parkları şirketlerinde Satın Alma Bölümlerinde görev aldı. 2010 yılında Tedarik Zinciri Yönetimi Emtia Müdürü olarak Siemens Türkiye bünyesine katılan Umut Pehlivan, 2014-2017 yılları arasında Tedarik Zinciri Yönetimi Grup Müdürü ve 2017-2020 yılları arasında Tedarik Zinciri Yönetimi İndirekt Satın Alma Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2020 Ekim ayı itibariyle Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü unvanını üstlendi ve halen görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

EROL SERKİS ERLEVENT QNB Finansbank A.Ş - Satınalma Bölüm Müdürü

Yönetim Kurulu Sekreteri

YUSUF YALÇIN DORMAN SGM Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti. - Lojistik Direktörü

İstanbul 1973 doğumludur. Liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. İTÜ İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun oldu. Beko Elektronik A.Ş.’de 1997-2007 yılları arasında Üretim Planlama Mühendisi, Malzeme Tedarik Mühendisi, Malzeme Tedarik Takım Lideri, Malzeme Tedarik Yöneticisi ve Lojistik Müdürü pozisyonlarında çalıştı. Daha sonra 1 yıl Teka Mutfak Aletleri A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2009-2010 yılları arasında Hilal Trans’ta İş Geliştirme Direktörü, 2010-2019 yılları arasında Solmaz Nakliyat AŞ’de Genel Müdür, 2019-2021 yılları arasında Kıta Lojistik’te Operasyonlardan Sorumlu GMY, 2021 yılı Mart ayından Eylül ayına kadar TİM Tanıtım ve Organizasyon Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştı.2021 Eylül ayından itibaren Subaşı Gümrük Müşavirliği firmasının forwarder şirketi olan SGM Lojistik’te Lojistik Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. TÜSİAD Çin Çalışma Grubu, E-Ticaret Çalışma Grubu ayrıca DEİK Lojistik Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak görev almış olan Dorman, Subaşı Akademi A.Ş.‘de Uluslararası Taşımacılık konularında eğitimler vermektedir. İngilizce bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

SADİ VOLKAN BATUR Bosch San. ve Tic. A.Ş. - Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörü

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi programını 1994 yılında tamamladıktan sonra 1,5 yıl İnoksan firmasının Satış Bölümünde çalıştı. Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında, 1997 yılında Direkt Malzeme Satın Alma bölümünde çalışmaya başladı. 2000-2003 yılları arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde Bosch Dizel Sistemleri Merkezi Satın Alma bölümünde Direkt Malzeme Satın Alma Sorumlusu olarak çalıştı. Türkiye’ye 2003 yılı sonunda döndükten sonra, 2006 yılına kadar Bosch Türkiye Dizel Sistemleri fabrikasında yerlileştirme ve yerli tedarikçi geliştirme projelerinde görev aldı. 2006 yılında Bosch Türkiye Dizel ve Benzin Sistemleri fabrikalarının İndirekt Satın Alma bölümünde Makine Satın Alma ve Yatırım Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. İndirekt Satın Alma bölümünde Kısım Müdürlüğü görevine 2009 yılında atandı. Bosch Grubu’nda İndirekt Satın Alma organizasyonu dünya çapında 2012 yılında merkezileşti. 2011-2012 yıllarında bu merkezileşme projesinde görev aldı. Merkezileşmeyle birlikte Türkiye’deki tüm Bosch firmalarının Makine Satın Alma ve Makineye yönelik tüm Yardımcı Malzeme ile Hizmetlerin satın alma sorumluluğunu üstlendi. Temmuz 2018 tarihinden itibaren Bosch Türkiye İndirekt Satın Alma Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

NİLHAN AKÇAY Zer Merkezi Hizmetler ve Tic. A.Ş. - Uluslararası Lojistik Satınalma Müdürü

Nilhan Akçay, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi ve yönetici yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamladı. 2009 yılında Borusan Holding'de Satın Alma Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Akçay, 2014 yılında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’ye Satın Alma Sektör Yöneticisi olarak katıldı. Zer A.Ş.’de 2014 yılında Hizmetler Satın Alma Yöneticisi, 2015 ve 2018 yılları arasında Malzeme Satın Alma Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2019 yılında Hizmetler Satın Alma Müdürü oldu. Nilhan Akçay, 1 Aralık 2022 tarihi itibarıyla Uluslararası Lojistik Satın Alma Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr.ORHAN ORHON Çalık Holding A.Ş. – Satınalma Grup Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Orhan Orhon, yine aynı üniversitede Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Doktora derecesini aldı. Kariyerine 1999 yılında YKM Mağazacılık bünyesinde SAP Uzmanı olarak başlayan Sn. Orhon, 2010 yılına kadar Bilgi Sistemleri, Mali İşler, Tedarik Zinciri Bölümlerinde çeşitli görevler üstlendi. 2011-2014 yılları arasında Medical Park Hastaneler Grubu’nda Tedarik Zinciri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çeşitli alanlarda üst düzey yöneticilik yaptı. 2014 yılında Çalık Enerji bünyesine Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak katılan Sn. Orhon, 2020 yılından itibaren Çalık Holding Satınalma Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

NİLAY ERUSTA AKÇAL BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. - Endirekt Kategori Global Lokal Satınalma Direktörü

Dünyadaki BSH lokasyonlarının satınalma organizasyonu ve süreçlerinin iyileştirilmesinden sorumludur. Yaklaşık 41 ülkede bulunan, 200’e yakın satınalma organizasyonunun gelişimine destek vermektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

MUSTAFA GÜNGÖR Omega Grup - Genel Koordinatörü

İstanbul’da 1968 yılında doğan Mustafa Güngör, Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında ECA Serel markalarına sahip Elginkan Topluluğu şirketlerinden EMAR Satış Sonrası Müşteri Hizmetleri A.Ş.’de göreve başladı. 2017 yılına kadar EMAR A.Ş. ile VALF A.Ş.’de Genel Müdür ve Elginkan Topluluğu şirketlerinden Emas A.Ş., Valfsel A.Ş., Ar Muslukçuluk A.Ş., Eke İnşaat A.Ş. ve Teztaş A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı / Üyeliklerinde bulundu. Elginkan Vakfı Mütevelli heyetinde yer aldı. EFQM Mükemmellik Modeline göre Hizmet Kalite Sisteminin uygulanması ve geliştirilmesi çalışmalarında aktif olarak görev aldı. Emar A.Ş.’nin 2001 yılı TÜSİAD-KalDer Ulusal Kalite Büyük Ödülü ve 2002 EFQM Avrupa Kalite Ödülü finalistliği başarılarında liderlik yaptı. Birçok STK’da aktif görevlerde yer alarak DOSİDER (Doğalgaz Sanayici ve İşadamları Derneği), KALDER (Türkiye Kalite Derneği) ve EYODER (Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği)‘de Yönetim Kurulu Üyelikleri / İcra Komiteleri / Dernek Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2019 yılından itibaren Omega Grup şirketlerinden ProAsist A.Ş., Omega Mühendislik A.Ş., Omega Pano A.Ş. ve MrUSTA A.Ş.’de Yönetim kurulu üyesi olarak Grubun Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.